prví v práci, prví v boji ... 16tky sa každý bojí !!!

Naše aktivity

Družinovky

Družinovky sú naše pravidelné týždenné stretnutia v klubovni na Agátovej ulici, sú základom našej celoročnej činnosti. Okrem zábavy na nich plánujeme našu ďalšiu činnosť, pripravujeme rôzne veci pre oddiel a snažíme sa tak byť ešte lepšímí než sme.

Výpravy

Výpravy sa snažíme mať aspoň raz do mesiaca väčšinou chodievame do prírody ale zvykneme chodiť aj loziť na skaly. Veľmy radi si chodíme aj opekať niečo do lesa. Výpravy mávame v soboty väčšinou celý deň ale 1-2 krát do roka ideme aj niekde stanovať (napr. BSD- Bratislavské skautské dni) vdedy ideme už v piatok poobede a vrátime sa až v nedeľu.

Športové turnaje

"V zdravom tele, zdravý (vz)duch" aj podla tohto pravidla sa riadime a snažíme sa na každom turnaji obsadiť čo najlepšia miesto či už to je futbal,fresbee,ringo a podobne.

Letný skautský tábor

Toto je špeciálna akcia kde na 16 dní všetci stratíme pojem o realite a máme vlastný svet iba my a príroda. Je to milá udalosť kde sa zíde celý zbor máme etapovú hru kde každý deň je iná časť a je to ohromná zábava, nechýbajú ani výlety do mesta či okolia samozerjme tý najmenší sa vždy tešia na nočnú hru kde si môžu dokázať odvahu. Dosť populárne je aj umývanie sa v potoku či varenie v polnej kuchyni a samozrejme spanie v stanoch celích 16 dní.

Betlehemské svetlo

"Komu inému by ste verili tak ako skautom" povedal Kocúr (Náš vedúci) v teleráne na otázku prečo práve skauti nosia toto betlehemské svetlo. Je to tak betlehemské svetlo nosíme na Slovensku už 24 rok a je to mimoriadne populárna akcia hlavne u kresťansky založených skautov. Betlehemské svetlo nosíme pravideľne nedeľu pred štedrým dňom v kostole Ducha Svätého v Dúbravke a v Devínskej Novej Vsi.

Deň narcisoV

Sme skauti a určite by sme mali pomáhať o čosi viac ako iný ľudia aj preto sa raz v roku ulejeme zo školy a na deň narcisov ideme zbierať peniažky pre tých ľudí ktorý to potrebujú trošku viac ako my.

Vyhľadávanie

© 2013 Všetky práva vyhradené.